Aktualizováno: rok 2009

Sloni

20. července 2009 v 18:19 |  zvířátka
Sloní kly rostou celý život. Starý sloní samec může mít kly dlouhé až 3,5 m a vážící 90 kg. Kly vznilky přeměnou řezáků v horní čelisti. Jejich kůže je silná 4 cm a pokrytá jemnými chloupky. Krmí se pomocí chobotu, kterým sbírá potravu a používá ho také na lámání větví. Chobotem cítí, zvedá předměty a hladí mláďata. Pití - chobotem nasaje vodu a tu pak stříkne do úst. Chobotem také rozstřikuje vodu a roztírá bahno po těle, aby si vyčistil kůži. Chobot vznikl prodloužením nosu. Novorozené slůně váží kolem 120 kg a měří asi 1 m. Mateřské mléko saje nejméně 2 roky, kdy dosáhne váhy 600 kg, ale může sát až do věku šesti let. Plně vzrostlý slon sežere od 100 do 200 kg rostlinné potravy (klacky, větvičky, listy, květy a ovoce). Existují 2 druhy slonů. Slon indický a slon africký.

-SLON AFRICKÝ

Slon africký je větší než slon indický. Má větší uši a delší kly. Hlava a tělo je dlouhé asi 7,5 m. Výška těla v kohoutku je až 3,5 m. Dokáže vytrhat mladší stromky, zničit pole, rozbořit lidská obydlí. V přírodě nemá slon kromě člověka žádného nepřítele. Na konci chobotu má 1 prstíkovitý výrustek.
Hmotnost: 6 - 7 t, samice 4 t
Věk: 60 - 80 let
Rozšíření: dříve po velké části Afriky, ale touha lidí po výrobcích ze slonoviny vedla k nesmyslnému lovu a značnému snížení těchto slonů


-SLON INDICKÝ

Slon indický je dlouhý asi 6,5 m. Má kulatější záda než slon africký. Na konci chobotu má 2 prstíkovité výrustky.Má malé kly. Samicím často chybí. Nemá moc velké ušní boltce.
Hmotnost: 3 - 5 t
Výška: do 3 m
Rozšíření: Indie, Bornemo, Cejlon a Sumatra(obrázky):
  1. tady
  2. tady
  3. tady
  4. tady
  5. tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥ setiel ♥ ♥ setiel ♥ | Web | 20. července 2009 v 18:28 | Reagovat

Ahoj.
Přeji ti krásný večer.
Máš pěkný blog.
Mějse moc hezký.
Papaaaaa:D

2 Anet(Aňa) Anet(Aňa) | 3. září 2009 v 19:08 | Reagovat

Máš pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama