Aktualizováno: rok 2009

Duben 2010

asi konec ...

18. dubna 2010 v 14:56 důležité
Ahoj. Takže nejspíš pozastavuju tento blog. Rušit úplně ho nebudu, ale taky semka nebudu přidávat články. Teďka už je venku pěkně, takže budu asi více venku a taky je ještě pořád škola, takže se budu muset i učit a nevím, jak to budu stíhat, každopádně se omlouvám všem SBénkům a těm, kterým se můj blog líbil a líbí a taky těm, kteří ráda navštěvovali můj blog. Ale mě už to teďka prostě nebaví přidávat články a mám taky míň času. Tenhle blog bych někomu přenechala, ale radši to nebudu riskovat. Ještě by psal na ostatní blogy nějaky kraviny a semka na blog by taky mohl/a přidávat blbosti. A v neposlední řadě by semka mohl/a dát něco o avril. Jak ste si určitě všimly, o ní sem tady neměla žádnej článek, protože ji fakt nesnáším...
Takže se omlouvám, ale prozatím POZASTAVUJU ...

pomeranč

12. dubna 2010 v 19:30 ovoce a zelenina
Pomeranč je plod pomerančovníku pravého (Citrus sinensis). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu. Nikde ale neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí. Jde o nejvíce pěstované citrusové ovoce.Pomerančovník je stálezelený mělce kořenící strom, má kulovitou korunu a v mládí trnité větvičky. Listy jsou podlouhle vejčité až eliptické, středně veliké, tmavě zelené s úzkými řapíky. Květy jsou bílé, vonící, 2 až 3 cm veliké. Plody jsou kvalitním zdrojem vitamínu C a konzumují se čerstvé, kompotují se nebo lisují na osvěžující šťávu.  V lidovém lékařství se užívají okvětní plátky svařené se solí k uklidnění nervů, proti astmatu, vysokému tlaku, horečce a zvracení, svařené s cukrem proti nechutenství.
Obrázky viz tady

delta Okavango

11. dubna 2010 v 18:50 příroda
Delta Okavango je nejdelší delta na světě. Je to zelená oáza a nachází se uprostřed pouště Kalahari. Žije tady na 65 druhů ryb. Žijí tu zvířata od ryb, krokodýlů a ptáků až po hrochy, gazely, zebry a slony. Listy leknínů, které se nacházejí na hladině vody, slouží k odpočinku ptákům ostnákům a žábám.


VELKÁ ANKETA

9. dubna 2010 v 18:29

Ahoj. Mám tu pro vás "velkou anketu". Chtěla bych znát váš názor na můj blog. Jestli se vám líbí nebo ne. A co se vám na něm líbí nebo nelíbí. Napište mi taky, co chcete, abych sem přidávala za články, protože já ani nevím, co semka mám dávat. Prosím vás všechny, co navštívíte můj blog o názor.

Děkuju za pochopení.

Adminka


Jesse McCartney

9. dubna 2010 v 12:03 celebrity
Povolání: zpěvák, textař, herec
Datum narození: 9. 4. 1987
Místo narození: New York City, USA
Znamení: beran
Sourozenci: mladší sestra Lea, bratr Timmy
Vyznání: křesťan

Zdravím

7. dubna 2010 v 17:55
Ahoj. Omlouvám se, ale za poslední vleskovku nebudou diplomky. Promiňte SB (Pprázdninka a Anet nevím jestli ještě s Kattys nebo bez). A taky nějakej čas nebudu dělat žádny bleskovky. Je to ze 2 důvodů. 1. bleskovky vyplňuje pouze Pprázdninka a Anet nebo Kattys, málokdo někdo jinej a za 2. bych musela stahovat a znovu instalovat prohophiltre. Takže se omlouvám. Hlavně mým SB. Promiňte

veselé Velikonoce všem

5. dubna 2010 v 0:00 pro všechny :)
.
Užijte si to!!
Ahoj.
Adminka


Čauka :D

4. dubna 2010 v 17:02
Ahoj. Nedávno se dočetla suprovou knížku. Napsala ji Susan Wilsonová a knížka se jmenuje Jestřábí zátoka. Tahle knížka se mi fakt moc líbila. Fakt vám ji doporučuju!!

A co jinak? Jak se máte? Jak si užíváte prázky??

Tak se mějte a ahoj.

Adminka


Krásné Vánoce