Aktualizováno: rok 2009

Pes není plyšák

14. srpna 2013 v 15:13 |  důležité
Tak samozřejmě se vyrábí i plyšoví pejsci o které není neutné se starat, se kterými se může člověk podle své libosti mazlit. Takové zvíře není náročné. Jinak je tomu ale u živých psů. A nejen u psů.


Mnoho dětí (a samozřejmě i dospělých) si přeje mít vlastního pejska. Děti přemlouvají rodiče, aby jim takového pejska pořídili. Pak nastávají dvě možnosti: Buď děti pejska dostanou - toho mohou dosáhnout různými způsoby, nebo pejska prostě nedostanou. To je v naprosté většině případů to nejlepší možné řešení. Buď není v bytě či v domě dostatek místa, či z jiných důvodů není možné si pejska pořídit.
V opačném případě - mnohdy jen kvůli tomu, že děti si pejska prostě vydupou a rodiče, aby měli pokoj jim pejska pořídí. Domácí mazlíček - nejčastěji asi pejsek - bývá také častým dárkem k narozeninám, Vánocům či podobným příležitostem. A mnohdy toto není vůbec dobré řešení. O psa je nutné se starat. Krmit jej, venčit a také se mu věnovat, aby se z něj nestal agresivní nebo jinak neovladatelný pes.

Všimli jste si někdy vůbec, kolik pejsků je v útulcích? Kolik z nich v naději čeká na nové páníčky, kteří je budou mít rádi a kteří se jim budou věnovat? Byli jste někdy v nějakém útulku? Přitom stačí tak málo! Stačí si uvědomit, že pes není plyšová hračka. Pokud nejste ochotní se mu věnovat, nepořizujte si psa!
Říká se, že pes, kterého si vezmete z útulku vás bude mít raději, než pes, kterého máte od štěněte. Na tom samozřejmě něco bude. Pes z útulku vám bude vděční, že jste se ho ujali, že se mu věnujete a bude pro vás radostí :). Jen je nutné zacházet s ním opatrně, neboť nevíte, co pejsek prožil před tím, než se dostal do útulku.
Pokud nemáte dostatek času a neberte si štěně. Protože ta pak nejčastěji končí na ulicích, pak v útulcích. A to v lepším případě!
Zamyslete se trochu nad tím, než si psa vezmete, zda ho vlastně vůbec chcete. Zda jste ochitní mu věnovat velkou část svého času!
Pokud toto dostatečně uvážíte a budete se o psa starat, určitě vám to vrátí v podobě krásně prožitých společných chvilek. Takový pes vám bude přinášet radost :).
Než si psa pořídíte, je také nutné uvážit, které plemeno byste chtěli, které by se k vám hodilo a pro které byste měli dostatek místa a času.

A pokud vážně uvažujete o tom, že si vezmete pejska, jen nevíte kterou rasu, zkuste si TENTO kvíz :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

máš doma psa?

ano
ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama